Jedną z ciekawszych obserwacji ostatnimi dniami jest zjawisko, kiedy łatwo można poznać, o której ktoś wyszedł z domu. Jeśli ma ciepłe buty i jakiś sweter/kurtkę – niechybnie oznacza, że wyszedł z domu z rana. Jeżeli natomiast ubrany jest jeszcze letnio – to znaczy, że przynajmniej się wyspał 😉

W nawiązaniu do tych chłodnych dość poranków, polecamy rozejrzeć się na Pchełce po coraz to liczniejszych punktach z butami. Coraz mniej klapek i trampek, a coraz więcej butów pełnych, a nawet z dodatkowym ocieplaczem. W sam raz sprawdzą się zarówno na popołudniowych spacerach, jak i porannych wyjściach do pracy.

Na chłodne poranki również przyda się dobra kurtka. Ostatnio pojawił się spory wybór naprawdę kolorowych modeli, co oznacza, że jesień na włocławskich ulicach będzie bardzo kolorowa – i to nie tylko za sprawą kolorowych liści. Trzymamy za to mocno kciuki!

Po powrocie do domu z pracy lub spaceru, warto byłoby spędzić nieco czasu w dziećmi, kiedy już odrobią pracę domową ze szkoły.
Tutaj też Pchełka się przyda – i to łącząc przyjemne z pożytecznym! Jednym z ostatnich problemów w szkołach (wywołanym głównie przez smartfony) jest kłopot z koncentracją uwagi. Świetnym lekarstwem na to wydają się puzzle! Wspólne układanie puzzli poza polepszeniem kontaktu z dzieckiem również wpływa pozytywnie na cierpliwość i koncentrację uwagi. Same puzzle nie są rozwiązaniem drogim, a wydaje się, że może być niezwykle skuteczne.

Wszystko to co wyżej, oraz tysiące innych rzeczy znajdziecie jak co tydzień w niedzielę, w doskonale znanym sobie miejscu 🙂 A więc, widzimy się!