Tytuł dzisiejszego wpisu sporo zdradza w kontekście zeszłotygodniowego braku pewności, co do tego, czy Pchli Targ będzie czynny w wigilię, czy nie.
Po konsultacjach z naszymi sprzedawcami chcielibyśmy poinformować, iż w niedzielę wigilijną 24 grudnia, Pchli Targ będzie zamknięty! Zróbmy wszystkie niezbędne zakupy wcześniej, nie kupujmy na ostatnią chwilę – także tradycyjne sklepy również będą zamknięte tego dnia.
Spędźmy święta w rodzinnym gronie, zróbmy przemyślane zakupy i po prostu odpocznijmy!

A jako, że owe 3 niedziele zostały (aż albo jedynie), warto ten czas mądrze rozplanować. Na najbliższą sugerujemy wstępnie pomyśleć o dekoracjach. Coraz więcej na mieście widać udekorowanych i rozświetlonych domów i balkonów w blokach. Wydaje się więc, że jest to optymalny czas na zakup lampek do udekorowania balkonu czy ogrodu – pamiętajcie jedynie o odpowiednich normach wodoszczelności i pogodoodporności! Szukajcie na opakowaniach z lampkami wartości parametru IP! Aby lampki bezproblemowo świeciły na dworze, warto aby miały parametr IP minimum 54 (65 czy 68 natomiast przetrzymają największe burze śnieżne).

Po dekoracji na zewnątrz, warto pomyśleć, czy nie dokupić lub wymienić na nowsze – ozdób choinkowych. Fakt, do ubierania choinki jeszcze chwila, ale im więcej rzeczy załatwimy prędzej, tym spokojniejszy czas będzie przed samymi świętami.

A więc na spokojnie… widzimy się w niedzielę na Pchełce!